Xiaomi, yeni telefonu Xiaomi Mi Max Prime’ı resmi olarak tanıttı. Cihazın en çok dikkat çeken tarafı ekran boyutu. Zira telefonda 6.4 inçlik devasa bir ekran mevcut.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Mi Max Prime’da 6.44 inçlik kocaman bir ekran mevcut. Firma bu ekranda 1080p Full HD çözünürlüğe yer vermiş. Cihazın yekpare metal bir kasaya sahip olduğunu belirtelim. Bu kasanın arka kısmında parmak izi okuyucu teknolojisine yer verilmiş. Cihazın işlemcisine bakarak çok da üst seviye bir telefon olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Cihazda Qualcomm tarafından orta üst segment telefonlar için geliştirilmiş Snapdragon 652 işlemci mevcut. Bu işlemciye 4 GB RAM destek oluyor. Cihazın depolama alanı ise oldukça tatmin edici, 128 GB. Grafik işlemcisi (GPU) olarak ise Adreno 510 kullanılmış.

Xiaomi-Mi-Max-Prime

Xiaomi, cihazın ana kamerası olarak 16 MP çözünürlüğünde bir kamera tercih etmiş. Bu kamerayla son derece keskin fotoğraflar çekebilirsiniz. Cihazın ön kısmında ise 5 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Cihazda Android 6.1 işletim sistemi mevcut. Batarya kısmı ise yüzleri güldürüyor. Cihazda 4850 mAh’lık bir batarya bulunuyor. Cihazın Çin’de 300 dolar fiyat etiketiyle satışa çıktığını belirtelim. Xiaomi Mi Max Prime’ın diğer ülkelerde satılıp satılmayacağı henüz belli değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here