Vali Twitter’dan Açıkladı! İstanbul’da Okullar Tatil Mi?

  • 08 Ocak 2017
  • Kenan Sancaktar

2017 yılı ile birlikte yurdun dört bir yanında dondurucu soğuklar etkisini arttırdı. Yoğun kar yağışı yaşayan illerin başında olan İstanbul; öyle görünüyor ki birkaç gün daha bu soğukların etkisinde kalacak. Öğrencilerin dört gözle beklediği haber ise Twitter’dan geldi!

İstanbul birkaç gündür yoğun kar yağışı ile beraber dondurucu soğuklar yaşıyor. Kentin kar yağışına hazırlıksız bir şekilde yakalanmış olması, yaşamı da adeta felç etti. Trafik resmen dururken, kentin sakinleri çok zor anlar yaşadı. Olası trafik kazaları için tuzlama çalışmaları başlarken; kar lastiği olmadan yola çıkmak fazlasıyla riskli duruyor.

Özellikle velilerin ve öğrencilerin oldukça merak ettiği bir soru da bugün itibari ile cevabını buldu. İstanbul valisi Vasip Şahin popüler sosyal medya aracı Twitter üzerinden yarın okulların tatil edildiğini açıkladı. Şahin; “İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle kentte eğitim-öğretime yarın (pazartesi) 1 gün süre ile ara verilmiştir” şeklinde bir mesaj vererek öğrencileri ve velileri rahatlattı. İstanbul’daki kar yağışının yarın da devam etmesi bekleniyor. Birkaç gün daha soğuk havaların süreceğini düşünecek olursak karların yerden kolay kolay kalkmayacağı kesin.

Vasip Twitter

Okulların Tatil Olduğu Bazı İller:

Okullar sadece İstanbul’da da tatil değil. Yurdun bazı bölümlerinde de okullar tatil edildi. Bu iller içerisinde Yalova, Bursa, Çanakkale’nin bazı ilçeleri, Kastamonu, Balıkesir’de Bandırma ve Manyas, Kırklareli, Zonguldak, Düzce ve Tokat’ta da okullar yarın tatil olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ