Microsoft’un ilk ultrabook deneyimi olan Surface Book’da ilk önemli sorun cereyan etti bile.

Henüz kullanıcılarına birkaç gün önce ulaşmaya başlayan Microsoft’un süper ötesi ultrabook’u Surface Book’da ilk ciddi problem beklenenden çok önce baş gösterdi. Bu cihaza sahip olanların birçoğunun aynı problemden dert yanması, bunun genel bir sıkıntı olduğunu gösteriyor. Sıkıntının adı: Ekran Titremesi.

Surface Book’u laptop modunda kullanmak ve üçüncü parti yazılımlar yüklemek isteyen hemen her kullanıcı, ekranın çok bariz ve belirgin bir şekilde titremeye başladığından şikayetçi. Bu konuyla alakalı bir problem olduğunu doğrulayan Microsoft ise, çözüm için kolları sıvadı bile. Ancak bunun nasıl ve ne zaman çözüleceği konusunda şu an için kesin bir bilgi verilmedi.

Surface Book Titreme

Microsoft destek forumlarında ise bu sorunun Hyper-V yazılımını engelleyerek geçici bir çözümle halledilebileceği konuşuluyor. Eğer Microsoft yamayı yayınlayana kadar beklemek istemiyorsanız, çalıştır kısmına aşağıda ki kodu girerek bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Eğer bu kodlarla uğraşmak istemiyorsanız, bunu cihazın ayarlarından da yapabileceğinizi unutmayın.

Kod:

dism.exe /Online /Disable-Feature:Microsoft-Hyper-V

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here