Microsoft’un Surface Book 2 üzerinde çalıştığı bir sır değil. Asıl problem bu çalışmalar ne durumda. Dahası Surface Book 2 ne zaman çıkacak?

Microsoft’un en son lansmanda tanıttığı Surface Book cihazı adeta kıyametler koparmış, teknoloji dünyasına bomba gibi düşmüştü. Cihaz hem üstün özellikleri hem de yüksek tablet performansıyla bir anda alakalı alakasız hemen herkesin rüyalarını süsler hale gelmişti. Ancak yüksek fiyatı, bütçe sıkıntısı çekenler için problem olmuş çıkış yolu olarak ise ikincisinin çıkarak bu cihazın fiyatında indirime gidilmesi görülmüştü. Bu yüzden Surface Book 2 çıkış tarihi bazıları için farklı anlamlar taşıyor.

Surface Book 2

Teknoloji dünyasını yakından takip edenler, kısa bir süre öncesine kadar bu cihaz için Temmuz Ağustos aylarının telaffuz edildiğini hatırlayacaktır. Ancak son zamanlarda servis edilen haberler, bu iyi niyetli tarihlerin aslında pek de gerçeği yansıtmadığını gösteriyor. Öyleki Microsoft’a yakın kaynaklar Surface Book 2‘nin 2017’den önce çıkamayacağını söylüyor.

İşi biraz daha karamsarlığa döken bir kesim ise, bu yeni cihazın 2017’nin baharında çıkacağını ve bu tarihten önce kesinlikle göremeyeceğimizi iddia ediyor. Bu iddiaların ardından yatan ortak sebep ise Windows 10. Microsoft, Windows 10 için kapsamlı bir güncelleme hazırlığında ve yeni cihazında bu sürümle gelmesi isteniyor. Bu yüzden eğer Book almak için ikincisinin çıkmasını bekliyorsanız, bir kez daha düşünmenizi öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here