Nintendo ve Apple iş birliği sayesinde yalnızca iOS platformu için çıkışını gerçekleştiren Super Mario Run; mobil oyun sektörüne gerçekten de çok hızlı bir giriş yaptı. Peki ama söz konusu yapım ne kadar indirildi? Haberimizin detaylarında!

Mobil oyun sektörü gerçekten de çok önemli bir alan. Giderek öneminin arttığını gördüğümüz bu alana sonunda dev oyun şirketi Nintendo da kayıtsız kalamadı. Atari günlerimizin en önemli hatırası Super Mario; yeni versiyonu sayesinde oyun severler ile buluştu. Nintendo ve Apple iş birliği neticesinde sadece iOS kullanıcılarının beğenisine sunulan Super Mario Run; bir başka Nintendo oyunu olan Pokemon GO‘yu bile solladı. Bahsi geçen yapım, ilk gününde yaklaşık olarak 3 milyon cihaza indirildi. Oyunun şu ana kadar 3.5 milyon kişi tarafından oynandığı düşünülüyor. Hatırlayacağınız üzere bir döneme damgasını vurmayı başaran Pokemon GO oyunu ilk gününde 900 bin kişi tarafından mobil cihazlara indirilmişti.

Super Mario Run vs Pokemon GO

Hali hazırda oyunda altı ana oyun dünyası yer alıyor. Eğer Super Mario Run ücretsiz olarak indirilmiş ise cihaz sahipleri altı dünyadan yalnızca üçünde oyun oynayabiliyor. Super Mario Run tam sürümü ise App Store üzerinden 27 TL karşılığında indirilebiliyor. Mobil oyun dünyasında 27 TL siz de takdir edersiniz ki hiç de az bir miktar değil. Eğer ücretsiz sürümü indirip deneme amaçlı oynarsanız bu paraya değer mi yoksa değmez mi kendiniz karar verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here