Sony Xperia XZ, Z5 Premium, Z5, Z3 Plus Karşılaştırması

Sony Xperiz XZ, Z5 Premium, Z5, Z3 Plus Karşılaştırması yazımızla birlikte Sony’nin en son 4 amiral gemisini karşı karşıya getirmiş oluyoruz. Bakalım Sony zaman içerisinde ne gibi değişiklikler yapmış.

Aslında aklımda böyle bir karşılaştırma yapmak pek yoktu. Bunun sebebi ise, Sony Xperia serisi modellerinin son zamanlarda rakipleri karşısında daha güçsüz kalması ve Sony tarafından yürütülen yanlış politikalar neticesinde bu serinin zor duruma düşmüş olması. Ancak Sony Xperia Z5 Premium Xperia Z5 Karşılaştırması haberimizin altına gelen 100’lerce soru bana hala bu telefonun hatırı sayılır bir kitlesi olduğunu ve onların da sorularının yanıtlanması gerektiğini düşündürdü.

0-anasayfa

İşte Sony Xperia XZ, Z5 Premium, Z5, Z3 Plus Karşılaştırması haberini tam olarak bu düşünceyle hazırladığım için, içerisinde aklınıza gelebilecek her tür sorunun yanıtını bulabilirsiniz. Zaten bu bakımdan karşılaştırma haberimiz Sony Xperia XZ incelemesi, Z5 Premium İncelemesi gibi bir tada büründü.

Bilmeyen ziyaretçilerimiz için biraz Xperia XZ modelinden bahsedelim. Eğer teknoloji dünyasını yakından takip ediyorsanız, X markasının Motorola tarafından kullanıldığını bilirsiniz ki Moto X bunun en önemlisi. Öte yandan Z’nin de Sony tarafından kullanıldığı aşikar. Ancak nedendir bilinmez bu yıl Motorola Z markasını Sony’de X markasını kendi modelinde kullandı. Xperia XZ ayrıca başarısız Xperia Z serisinin de sonu ve yeni bir sayfanın başlangıcı olarak nitelendirildi. Peki bu ne kadar doğru işte ona da gelin birlikte bakalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Furkan diyor ki:

    sony xperia z5 premium ile xz arasında kaldım

    1. Fatih Son diyor ki:

      Kesinlikle XZ almalısınız.

BİR YORUM YAZ