Güney Koreli firma geçtiğimiz günlerde Samsung Notebook 7 Spin’in tanıtımını gerçekleştirdi. İki farklı ekran boyutu ile karşımızda olacak olan bilgisayarların özelliklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dünyanın bazı bölgelerinde diz üstü bilgisayar satışını sonlandıran Samsung, bu alanda yeni modeller çıkarmaya devam ediyor. Son olarak Windows 10 işletim sistemine sahip yeni Samsung Notebook 7 Spin tanıtıldı. 13.3 inç ve 15.6 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu olacak olan Notebook 7 Spin’in ekran çözünürlüğü Full HD olacak. 360 derece katlanabilen bu ekranlar aynı zamanda dokunmatik. Yani bu Notebook’ları istediğimiz zaman tablet gibi kullanabileceğiz.

samsung-notebook-7-spin

15.6 inç ekrana sahip olan Spin 7’de altıncı nesi Intel Core i7 işlemcisi bulunacak. Bu işlemciye Nvidia’nın 940MX GPU grafik işlemcisi eşlik edecek. 12GB RAM ve 16GB RAM’e sahip olacak olan bilgisayarda 1TB depolama alanı ve 128 GB SSD yer alıyor. Ayrıca depolama alanı daha da arttırılabiliyor.

13.3 inçlik versiyonda ise Intel Core i5 işlemci ve 8GB RAM yer alacak. Depolama alanı ise daha büyük ekranlı olan versiyonla aynı. Ayrıca her iki cihazda da USB Type-C teknolojisine yer verilmiş. Bu iki modelde de Güney Koreli firma hızlı şarj özelliğine yer vermiş. Bu sayede 20 dakikalık bir şarjla bilgisayarı 2 saat dolu dolu kullanabiliyorsunuz. %100 şar olması için beklemeniz gereken süre 90dk ile 100dk arası değişiyor. İki bilgisayarda da Video HDR modu yer alıyor. Bu mod sayesinde videoları daha canlı izleyebilirsiniz.

26 Haziran 2016 tarihinden itibaren satışa sunulacak olan bilgisayrların fiyatı konusunda da bir açıklama yapıldı. 13.3 inçlik Samsung Notebook 7 Spin 799 dolardan satışa sunulacak. 15.6 inçlik Samsung Notebook 7 Spin’in fiyatı ise henüz açıklanmış değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here