Güney Koreli teknoloji devinin Samsung Galaxy S8 ile kanıtlaması gereken çok şey var. Anlaşılan o ki Note 7’deki çöküşün ardından Samsung, ürün kalitesini arttırmak ve kaybettiği müşteri kitlesini geri kazanmak için S8’i Nisan ayında piyasaya sürmeye karar vermiş.

Bildiğiniz gibi MWC 2017 için sadece bir ay gibi kısa bir zaman kaldı. Samsung’un yeni amiral gemisini bu etkinlikte tanıtıp tanıtmayacağı henüz kesin değil. Ancak yeni gelen bir iddiaya göre firma Galaxy S7’de olduğu gibi telefonu Mart ayında piyasaya sürmeyecek. Gelen bilgiler Nisan ayının ortasına kadar bir erteleme olduğunu gösteriyor. Ancak LG gibi bir rakibin karşısında dezavantaj elde etmek istemeyen firma 5 milyonluk bir erken sevkıyat hazırlığında. Şimdilik bu kadar telefonun sevkıyata hazır olduğu iddia ediliyor.

galaxy-s8-çıkış-tarihi

Samsung, yeni amiral gemisinin 60 milyon adet satacağını ön görüyor. Önceki modellerin satış rakamlarına baktığımızda bu hayal değil. Zira S7 48 milyon, S6 45 milyon ve S5 45 milyon satış rakamına ulaşmıştı. Sonuç olarak iris tarayıcısı gibi ekstra özelliklerin yer alacağı güçlü bir amiral gemisi hazırlayan Samsung telefonun 5 milyonluk kısmını LG’ye göre erkenden piyasaya sürecek. Geri kalan kısım ise detaylı bir araştırma yapıldıktan sonra piyasada olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here