CES 2018 başladı ve fuarın ilk sürprizlerinden biri Samsung‘dan geldi. Samsung 146 inch mikro-led ekran, “duvar; the wall” adı verilen muhteşem  TV ile fuarda karşımıza çıktı. Daha önce ancak bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz, tüm duvarı kaplayan ekran teknolojisi sonunda gerçek oldu.

1. Foto-1

2. Foto-2

3. Foto-3

Bu nefes kesen 146 inch mikroled televizyon ekranı the wall yani duvar adıyla piyasaya sürüldü. Samsung’un yeni televizyonu çerçevesiz üretilmiş ve bu sayede takıldığı duvara kolaylıkla adapte oluyor.

Samsung tanıtımda bu televizyondan bahsederken, dünyanın ilk modüler televizyonu olarak lanse etti. Tabiki bu televizyonun parçalanıp farklı yerlere monte edebileceği anlamına gelmiyor; burada modüler kavramı biraz daha farklı kullanılmış. Samsung’un modüler TV tanımlamasıyla kastettiği şu; büyük  ekranı içerisinde kullanmak istediğiniz televizyon ekranı büyüklüğünü seçebiliyorsunuz ve televizyonun etrafında kalan boşluğu çeşitli animasyon ve resimlerle süsleyebilyorsunuz.

mikro led ile led arasında ne fark var?

Ayrıca kullanılan led teknolojisi yani mikro led teknolojisi de dünyada ilk kez Samsung tarafından kullanıldı.

Samsung; mikro-metrelerle ölçülen bu Iedler piyasada halen kullanmakta olduğumuz Iedlere göre çok daha küçük boyutlara sahip ve bu nedenle Micro-led adını verdik diyor. Aslında hiç kimse küçülen ledlerin nasıl bir görüntü kalitesi getireceğini, nasıl bir fark yaratacağını tahmin edemiyordu. Ancak fuarda bu dev televizyonun ilk görüntüleri ile karşılaşanlar gerçekten şok oldular. Büyük, parlak ve çok güzeldi.

Samsung mikro-led televizyonun ne zaman piyasaya sürüleceği ya da nasıl bir fiyatla piyasaya sürüleceği henüz belli değil.
En azından gelecekte teknolojinin evlerimizde nasıl yaşayacağının küçük bir örneğini görmüş olduk.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here