Pokemon GO bir zamanların en popüler oyunlarından biri idi. Şu sıralar etkisini yitirse bile ara ara gündeme gelmeye devam eden söz konusu yapım, kötü hadiselere sebebiyet vermeye de devam ediyor. Detaylar haberimizide!

Pokemon GO bir dönem hem ülkemizde hem de dünya üzerinde inanılmaz bir akım başlatmıştı. Hemen herkes sokaklarda Pokemon GO oynuyor ve pokemonlarını geliştirmeye çalışıyordu. Sokaklarda gerçekten pokemon yakalama fikri oldukça orijinal olsa da ortaya hilecilerin çıkması bazı insanları söz konusu yapımdan soğuttu. Niantic her ne kadar daha sonrasında gerekli önlemleri alıp hilecileri banlasa da oyunun 15 milyon civarı bir oyuncu kitlesini kaybettiği biliniyor.

Pokemon GO

Ancak Japonya’da hala fazlasıyla oynanılan Pokemon GO, burada da ilginç ve sonu kötü biten olayların yaşanmasına sebebiyet veriyor. Bu ülkede yaşanan son olayda da 39 yaşındaki genç bir adam araba kullanırken aynı zamanda bu oyunu oynamaya başlayınca olanlar oldu. Oysa ki hepinizin bildiği gibi Niantic oyuna böyle bir uyarı da koymayı ihmal etmemişti. Adam uyarılara kulak asmamış olacak ki dikkatsiz bir şekilde araba kullanmaya devam etti.

Bunun sonucu da tabii ki üzücü bir olay ile sonuçlanmış oldu. Adam, karşıdan karşıya geçmeye çalışan biri 72, diğeri ise 60 yaşındaki iki insana çarptı. Olayda bir kişi ölürken, bir kişi ise ağır yaralandı. Adam olay sonrasında verdiği ifadede ise “Araba sürerken aynı zamanda Pokemon Go oynuyordum, bu yüzden yanıbaşımda olup bitenden haberim olmadı.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de artık fazla oynanmayan bu oyuna eğer hala ciddi anlamda bağımlı olanlar varsa, en azıyla daha dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here