Mobil oyun sektörünün gelmiş geçmiş en çok konuşulan oyunlarından birisi olan Pokemon GO, şimdi de ilginç bir hadise ile gündemde. Konu ise Norveç başbakanının parlamentoda bu oyunu oynarken görüntülenmesi. Detaylar haberimizde!

Pokemon GO yaza damgasını vurmuş bir mobil oyun ancak kabul edelim ki söz konusu yapım artık eski popülerliğinde değil. Bunu yitirmesindeki en büyük sebep ise hiç şüphesiz yaşanılan hile skandalları. Botlar yardımı ile bir yılda yapamadıkları seviyelere kısa bir süre içerisinde gelebilen bazı hileciler oyunu çekilmez bir hale soktu ve gerçek kitle böylelikle yapımdan soğumuş oldu.

Daha sonra gerekli önlemleri alan Niantic hilecileri oyundan atsa da Pokemon GO bir daha eski günlerine hiçbir zaman dönemedi. Eski kitle oyuna bir türlü dönmedi ve büyük bir kullanıcı eksilmiş oldu. Ancak yine de bazı kimseler hala yapımı severek oynuyor. Mesela Norveç başbakanı…

Parlamentoda bir bakan konuşma yaparken onu dinlemek yerine telefonu ile ilgilenmeyi seçen Norveçli lider, ilginç tartışmalara sebebiyet verecek bir şey yaptı. Çünkü kendisinin telefonu ile ilgilenme sebebinin Pokemon GO olduğu ortaya çıktı. Bu oyundaki sevimli yaratıkları yakalamaya uğraşırken görüntülenen başbakan, ülke basını tarafından da tartışma konusu oldu. Öyle gözüküyor ki parlamentoda da pokemon bolluğu var!

Pokemon GO

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here