Nintendo’nun çıkarmış olduğu Nintendo Switch’in 2 günlük satışları oyun konsollarında bir rekora imza atarken bu rekor Amazon’u da zor duruma soktu.

nintendo switch-3

Amazon Özür Diledi

Nintendo Switch çıkması ile beraber oyun piyasasında önemli hareketlendirme getirdi. Nintendo tarafından çıkarılan oyun konsolunun ilk stokları çok kısa bir sürede tükendi. Öyle ki E-ticaret sitesi devi Amazon‘un kullanıcıları ile arasının bozulmasına dahi neden oldu. 300 dolar gibi bir fiyatla satılan oyun konsoluna beklenenden çok daha fazla talep gelince Amazon’un elindeki stoklar bitti. Ancak stoktan çok daha fazla satın alımı kabul eden firma konsolu gönderemediği kullanıcılar tarafından büyük tepki gördü.

Konsolu satın almasına rağmen konsolun eline ulaşmayan birçok kullanıcı buluyor. Her ne kadar Amazon siparişlerini iptal etmeleri takdirde anında 50 dolarlık bir hediye çeki vereceğini açıklasa da kullanıcıların tepkisini dindiremedi. Amazon‘dan yapılan açıklamaya göre oyun firmasından acil stok desteğinin istendiği belirtildi. Nintendo Switch ile birlikte piyasaya sürülen The Legend of Zelda: Breath of the Wild, firmanın sunduğu oyunlar arasında en çok satılan ürünler oldu. İki günde Super Mario 64 ve Nintendo Land‘i geride bırakırken konsola talepler gün geçtikçe artıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here