Henüz bilimsel bir açıklaması olmadığı ve genellikle uzaylı taşıdığı iddia edilen UFO’lar için Nasa Başkanı Charles Bolden bu tartışmalara yeni bir boyut kattı.
İzlediğimiz film,okuduğumuz kitaplar ile herkesin bir uzaylı kahramanı vardır.Peki Uzaylılar var mı? ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi Başkanının aktardıklarına göre insanoğlunun uzaylılarla karşılaşacağını ama bu uzaylıların tartışmalı 51.Bölgede olmadığını savundu.Peki 51.bölge neresidir?Çöllerle kaplı Nevada’nın nükleer test alanına eklenmesi planlanan yer olarak seçilen 51. Bölge, ABD eski başkanlarından Dwight Eisenhower döneminde onaylandı. Bölge kendi içinde ülkedeki diğer yerlerden ayrılan birçok ilginç kurallara sahip. Bu ilginç kurallar bölge için oluşturulan komplo teorilerini daha da güçlendiriyor:Bölgenin etrafında adım başı yer alan “Dikkat bölgeye girilmez””Dikkat fotoğraf ya da video çekilmez” tabelalarındaki uyarılara uymayanlar anında tespit ediliyor. Bu uyarılara uymayıp da belli bir mesafeyi aşarak fotoğraf çekmeye kalkışanlar önce sorgulanıyor sonra para cezasına çarptırılıyor. Bölgenin güvenliğini Gammo Dudes ismi verilen bekçiler sağlıyor. Üssün devriye araçları bölgedeki diğer araçlar gibi beyaz renkte. Üzerinde hiçbir iz, işaret yok.

Uzaylı

Bazı plakalarda bir şey yazmıyor, bazılarında ise sadece sıfır rakamı yazıyor. Ayda iki kez boş plakalı beyaz bir otobüs üssün personelini taşıyor.Bölgeden kalkan, “Servis otobüsü” dedikleri beyaz otobüslerin nereden kalktığı da muamma.Yerli yabancı turistler bölgeye akın ediyor. Ama üssün 50 kilometre uzağında durmak zorundalar. İlerisi “Yasak Bölge.”SkyNews‘te yayımlanan bir programa konuk olan eski astronot Bolden, küçük bir çocuğun sorusuna “O kadar çok gezegen var ki bir gün mutlaka evrende başka hayatlar olduğuna dair kanıt bulacağız” yanıtını verdi. Evrende milyarlarca güneş sistemi olduğunu hatırlatan Bolden, “Bu sistemlerin bazıları bizim sistemimize benziyor olabilir. Dolayısıyla bazılarımız bir gün evrenin bir yerlerinde yaşam formu bulacağımıza inanıyor” dedi.Anlaşılan o ki bir süre daha Uzaylı merakımızı filmlerden ve kitaplardan sağlayacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here