Microsoft’un ilgisi son zamanlarda iOS’dan yana kayıyor. öyleki teknoloji devi kendi işletim sistemiden çok iOS ile alakalı çalışmalar yapıyor.

Son zamanlarda Microsoft cephesinde bir hayli ilginç gelişmeler yaşanıyor. Windows 10 Mobile/Windows Phone ile alakalı pek fazla yenilik ya da çalışma duyamadığımız şu günlerde, Microsoft’tan gelen haberlerin birçoğu iOS ile alakalı. Tıpkı bugün servis edilen haberde olduğu gibi.

Amerikan devi, ezeli rakibi için yeni bir uygulama yayımladı. İşi daha ilginç kılan taraf ise, bu uygulama halen Windows Phone kullanıcıları için servis edilmiş değil. Yani kendi mobil işletim sisteminden önce rakibi için çalışıyor Microsoft.

News Pro

Neyse uygulamadan bahsedecek olursak, bu uygulamanın adı News Pro. İsminden de anlayacağınız üzere News Pro uygulaması, telefondan haber okumayı, gelişmeleri takip etmeyi sevenler için tasarlanmış. Apple’ın bu konuda başta kendi haber takip uygulaması olmak üzere birçok uygulamasının olduğunu biliyoruz, Microsoft’ta biliyor. Ancak şirket News Pro’nun hem Apple’ın kinden hem de üçüncü parti diğer uygulamalardan çok farklı olduğu konusunda ısrarcı.

Microsoft’a göre bu uygulama, sizin tercihlerinize ve ilginize en yakın haberleri sunan en iyi uygulama olacak. Yani size sunduğu neredeyse her haberi okumak, her siteyi ziyaret etmek isteyeksiniz çünkü uygulama bu konuda çok başarılı. Yani Microsoft öyle diyor. Bunun gerçek olup olmadığını ise zaman gösterecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here