Barcelona’da yapılacak olan MWC 2017 fuarı 26 Şubat Şubat tarihinde başlayacak. LG G6 bu fuarda yer alacak mı bilinmez ama gelen bilgiler telefonun 10 Mart 2017’de piyasada olacağı yönünde.

Normal koşullarda telefon tanıtım organizasyonları çok da zevkli olmasa da MWC (Mobil World Congress) son derece eğlenceli bir organizasyon. Genellikle HTC, LG, Samsung gibi telefon devleri ya bu organizasyondan önce ya da hemen sonra yeni telefonlarını tanıtıyorlar.

Samsung’un Galaxy S8’i bu organizasyonda tanıtmasına kesin gözüyle bakılırken LG’de organizasyonda yer alacağını doğruladı. Ancak Güney Koreli teknoloji devi LG’nin bu organizasyondan önce G6’yı duyuracağı ve 10 Mart 2017’de piyasaya süreceği duyuruldu. Firma geçen yıl 31 Mart 2016’da LG G5’i piyasaya sürmüştü. Samsung Galaxy S7 ve S7 edge ise 11 Mart 2016’da piyasada olduğu için satış konusunda avantaj Samsung’da idi. Bu sene LG bu konuda avantajı eline geçirmek istiyor. Geçtiğimiz günlerde belirttiğimiz gibi Samsung bu durumun farkında ve bu konuya ilişkin bir dizi önlemler alacak. Telefonların bir kısmı Mart ayında bir kısmı ise Nisan ayının ortalarında piyasada olacak.

lgg6-04

LG G6 konusunda ortaya çıkan yeni bir iddia ise ekran panelinin standartların dışında olacağı. Normal koşullarda görüntü oranı olan 16:9 olarak tercih edilse de LG bu yeni telefonda 18:9 görüntü oranına sahip bir panel kullanılacak. Bu sayede ekranda incelik anlamında önemli bir gelişme mevcut olacak. Cihazın teknik özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

16-by-9-in-18-by-9

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here