Google tarafından Android Wear’ın piyasaya sürülmesinin üzerinden 3 yıldan fazla zaman geçti. Ancak yeni sistemin en kritik hamlelerinden birisi olan Android Wear 2.0’nin çıkmasının üzerinden henüz saatler geçti.

Akıllı Saatleri’in en önemli özelliklerinin başında kendilerine ait bir mobil işletim sisteminin olması geliyor ki bunun adı Android Wear. 2014 yılında tanıştığımız bu kısmen yeni sayılacak işletim sistemi için bugün oldukça önemli bir gün. Bunun nedeni ise sistemin yeni bir sürümünün resmen kullanıma sunulmuş olması.

LG-Watch-Style

LG tarafından geliştirilen yeni LG Watch Style ve LG Watch Sport isimli iki akıllı saat modeli, bu yeni işletim sistemine sahip ilk akıllı saat modelleri olacak. Peki yeni sürümle birlikte hayatımıza girecek yenilikler neler?

Google bu soruya şu şekilde yanıt veriyor; Android Wear 2.0 ile daha fazla arayüz göreceğiz, bunun yanında uygulama kullanımı artacak ve iletişim yolları da geliştirilmiş olacak. Bununla birlikte artık Google Asistant uygulaması da daha efektif çalışacak.

Her iki akıllı saat modeli de yarın yani 10 Şubat tarihinden itibaren satışa sunulacak. Akıllı saatlerin ilk olarak satışa sunulacak ülkeler; Kanada, Rusya, Suudi Arabistan, Kuzey Afrika, Güney Kore, Tayvan, Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık. Akıllı saatlerin fiyatları hakkında da bilgi vermemiz gerekirse, LG Watch Style’ın fiyatının 250$ LG Watch Sport’un fiyatının ise 350$ seviyesinde olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here