Akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yapan Çinli şirket Huawei, kısa süre içerisinde yakaladığı başarılar ile adından sıkça söz ettirmişti. Hedeflerinde Apple ve Samsung’u geçmek olan firmanın yeni modeli Huawei P10 çıkış tarihi de belli oldu.

Çin şirketleri, ülke ekonomisinin de gelişmesine bağlı olarak teknolojik anlamdaki ilerlemelerini sürdürüyor. Bunlardan en önemli atılımı yapan şirket ise hiç şüphesiz ki Huawei. Zira bahsi geçen firmanın bu kadar kısa bir dönem içerisinde Apple ve Samsung ile rekabet edebileceği kimsenin aklına gelmezdi. Doğru yatırımlar ve uygun fiyat politikası ile bu noktalara gelen firmanın CEO’su, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada müjdeyi verdi.

CEO Yu Chengdong, popüler sosyal medya aracı üzerinden yayınladığı mesajda yeni amiral gemi modeli Huawei P10 için tarih verdi. Yu Chengdong, Huawei P10 ve P10 Plus için mart ve nisan aylarını işaret ederek telefonların bu aylarda tanıtılacağının müjdesini verdi. P10 için kıvrımlı ekran söz konusu olmasa da P10 Plus yüksek ihtimal ile kıvrımlı bir ekranla gelecek.

Huawei P10

Özellikleri

Telefonun özellikleri hakkında henüz bir açıklama yapılmasa da, bazı tahminlerimiz yok değil. P10 yüksek ihtimalle 5.5 inç ekran boyutuna sahip olacak ve gücünü Kirin 960 işlemcisinden alacak. 6 GB RAM beklediğimiz bu modelin dahili depolama kısmında 256 GB’a kadar arttırılabilir hafıza yer alacak. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi cihazın plus modelinde kıvrımlı ekran bulunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here