Otomobil dünyasına adım atma niyetinde olan ve bu çerçevede sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışan Google ürettiği prototiplerin sayısını arttırma kararı aldı. 

Son 6 yıldır üzerinde çalıştığı sürücüsüz otomobiller ile 2.7 milyon km yol alan ve toplamda bu süre içerisinde  11 adet küçük çapta kazaya karışan Google, araçların testleri başarıyla geçtiğine karar verdi. Proje içerisinde yer alan ve önemli isimlerden biri olan Sarah Hunter, 2015 yılı için üretilmesi planlanan sürücüsüz araçların sayısının bir kaç kat daha arttırılmasına karar verildiğini açıkladı. Ayrıca Hibrit ve Elektrikli motor seçenekleriyle satışa sunulacak olan araçlar için bir takım yenilikler yapıldığı da ortaya çıktı.

google otonom araclar

Buna göre daha önceki prototiplerde yer alan hız sabitleyiciler yeni araçlarda yer almayacak. Bu hız sabitleyiciler ile arabanın hızı hiç bir şekilde 40 km’nin üzerine çıkamıyordu. Bunun yerine önlem amaçlı olarak otomobilin hızlı bir şekilde durmasını sağlayan yeni bir sistem geliştirildi. Ayrıca yeni otonom araçlara bir kaç yeni sensör de eklenecek. Bakalım sürücüsüz otomobiller kaç yıl içinde hayatımızda yerini alacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here