Google, Android kullanıcılarının canını sıkan Stagefright 2.0 sorununu kökten çözdü, nasıl mı tabii ki güncelleme ile.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız haberimizde, Stagefright 2.0 Nedir, nasıl bulaşır gibi konularla ilgili bilgi vermiş ve bu zararlı yazılımın şu an 1 milyara yakın Android işletim sistemli cihazı tehdit ettiğini söylemiştik. Daha net konuşacak olursak, bu yazılımın hedefinde 2008 yılından bu yana satılan bütün Android işletim sistemli cihazlar bulunuyordu.

Stagefright

Cihazlara MP3 ve MP4 dosyalarıyla birlikte bulaşan bu zararlı yazılımın kökünü kazıma görevi ise, tabii ki bu işin başında ki isim Google’a kaldı ve teknoloji devi de üzerine düşeni yaparak yeni bir güncelleme ile sorunu çözdü.

Nexus Security Bulletin ismiyle yayımlanan Ekim 2015 güncellemesini Nexus cihazları otomatik olarak alırken, diğer üreticiler ise kendi süzgeçlerinden geçirdikten ve kendi modellerine uyarladıktan sonra servis etti.

Bu güvenlik paketi sadece Stagefrigt 2.0 sorununu ortadan kaldırmakla kalmadı aynı zamanda 28 farklı zararlı yazılıma karşı da önlemler aldı. Yani Android işletim sistemi bugün düne göre daha güvenli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here