Geri adım atmaların bir yenisine daha şahit olduk. ABD Başkanı Donald Trump artık daha önce sık sık karşı karşıya kaldığı Apple’ın telefonu iPhone kullanacak.

Daha önce birçok konuda karşı karşıya gelen Apple ve Donald Trump çekişmesinde ilginç bir olay yaşandı. Bilindiği üzere Amerikan başkanı ile Donald Trump sık sık karşı karşıya gelmişti. İlk olarak Trump‘ın seçimlerin devam ettiği ve Cumhuriyetçilerin başkan adayı olduğu dönemlerde ABD San Bernardino’da 14 kişinin öldüğü teröristlerce silahlı saldırı düzenlenmişti. Ardından olay faillerinden Syeed Farook‘un iPhone’unun şifresini kırmak için FBI Apple‘a kağıt göndermiş ancak firma bu isteği geri çevirmişti.

Donald Trump

Galaxy S3’e Veda

O zamanlar başkan adayı olan Donald Trump bu durum sonrası Apple‘ı boykot etmeye çağırmıştı. Başkan seçilmesi ile beraber de birçok konuda teknoloji devi Donald Trump şimdi bu restleştiği firmanın akıllı telefonunu kullanmak durumunda kaldı. Daha önceki cihazı Android işletim sistemine sahip Samsung Galaxy S3 olan başkanın şimdi iPhone 7 cihazı bulunuyor. Sebebi ise tahmin edebileceğiniz üzere android cihazlarda yer alan güvenlik sorunları. Beyaz saray sözcüsü Trump‘ın artık bir iPhone kullanacağını söyleyen kişi oldu. Trump Android kullanırken iPhone akıllı telefona geçmek zorunda kalan ilk başkan da değil. Bundan önceki başkan Barack Obama da BlackBerry kullanırken iPhone telefonlara geçmek zorunda kalmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here