Counter-Strike: Global Offensive E-Spor ligi başlamadan kapatıldı. Uzun süredir heyecanla beklenen The Professional eSports Association olarak isimlendirilen bu lig neden kapatıldı ? İşte detaylar…

E-Spor denilince akla gelen oyunların başında DotA2, Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Overwatch gibi oyunlar yer alır. Bu oyunlardan Counter-Strike: Global Offensive için lig temsilcisi Noah Whinston bir açıklama yaptı. Açıklama da  “Oyuncuların karar verme aşamasında fazla söze sahip olmaması durumuna tepkilerini anlayışla karşılıyoruz. Bu konuda daha iyi bir karar verebilir ve vermemiz gerektiğini de kabul ediyoruz. Bu sebepten dolayı karar vermeyi kendilerine bıraktığımızı açıklıyoruz.” ifadesi yer aldı. Bu cümlelerden sonra ligi oluşturan takımlar ortak bir karar ile Electronic Sports League isimli lige gideceklerini açıkladılar. Bunun altında yatan temel neden ise Counter-Strike: Global Offensive E-Spor liginde takım oyuncularının değil takım sahiplerinin oylarının sayılması ve o oylara göre liglerin tercih edilmesiydi.

Bu gelişme üzerine Noah Whinston, ”The Professional eSports Association” yönetimi adına, Counter-Strike: Global Offensive üzerinde başlaması beklenen profesyonel e-spor liglerini kapattıklarını açıkladı. Bu durum ligin başlamasını bekleyen çok sayıdaki e-spor hayranını hayal kırıklığına uğrattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here