9 gün sonra görevi devralacak olan ABD’nin yeni başkanı Donald Trump, popüler sosyal medya sitesi Twitter üzerinden sert bir mesaj yayınladı. Çiçeği burnunda başkanın açıklamasının sebebi ise ABD’yi adeta şoke eden iddialar!

Amerika Birleşik Devletleri 2016 seçimlerinin galibi sürpriz bir şekilde Cumhuriyetçi Partinin adayı Donald Trump olmuştu. Sert söylemleri ve sivri dili ile ünlü iş adamının seçimleri kazanmasından sonra birçok ABD’li, komşu ülkelere taşınmak için araştırmalara başlamıştı. Hala birçok kişi yeni başkan ile birlikte ülkenin “yaşanmaz” bir yere dönüşeceğini düşünüyor.

Göreve başlamasına 9 gün kalan Donald Trump ise şok bir iddia ile sarsıldı. Hatta sadece yeni başkanın değil, tüm ABD’nin gündemi bir anda değişti. Bu iddiaya göre ise Rusya istihbaratının elinde ABD’nin yeni başkanı olan Donald Trump‘ın seks kasedi bulunuyor! CIA‘e gönderilen belgelerde, Trump‘ın 2013 yılında Moskova’ya gittiği ve burada birkaç hayat kadını ile beraber olduğu ifade ediliyor. Sadece bu da değil, iddialar yeni başkanın cinsel yaşamı haricinde siyasi hayatı üzerinden de bir başka boyut kazanıyor.

Putin vs Trump

ABD istihbarat örgütünün henüz kesinliğini onaylayamadığı belgelerde yeni başkan Donald Trump‘ın, 2016 seçimlerinde Kremlin‘den destek aldığı öne sürülüyor. Bu destek ise Demokrat Partinin başkan adayı Hillary Clinton‘ın bilinmeyen ve gizli yönlerinin Trump ve ekibine bildirilmesi olarak düşünülüyor. Bununla beraber ilerleyen dönemlerde Vlademir Putin‘in ABD başkanına şantaj yapabileceği ve böylelikle istediklerini daha rahat bir şekilde uygulayabileceği de konuşuluyor.

20 ocakta koltuğa geçecek olan Donald Trump ise iddiaları Twitter‘dan yalanlayarak  “Düzmece haber, tamamen siyasi cadı avcılığı!” mesajıyla tepki gösterdi. 35 sayfalık belgelere tepki gösteren tek kişi tabii ki başkan değil; başkanın sözcüsü ve avukatı da iddialar hakkında benzer yorumlarda bulundu. Öte yandan Trump seçim kampanyalarındaki bir konuşmasında Putin‘i överek  “Obama’dan daha akıllı olduğu kesin” ifadesini kullanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here